Amica wzbogaciła się o Nową Tłocznię

Fabryka Kuchni Amica S.A zyskała Nową Tłocznię, której oficjalne otwarcie miało miejsce w czwartek 9 czerwca. Nowa inwestycja ma kluczowe znaczenie nie tylko dla samej fabryki, ale przede wszystkim dla mieszkańców Wronek i całego powiatu szamotulskiego.

Nowo otwarta Tłocznia to kolejny obiekt wybudowany przez Amica S.A, w którym pracę znalazło szereg mieszkańców gminy oraz powiatu szamotulskiego. Otwarcie Tłoczni to także szansa na rozwój dla lokalnych firm, zatrudnionych w charakterze wykonawców
i podwykonawców.

Tłocznia to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce spełnia bowiem najwyższe normy z zakresu bezpieczeństwa i ekologii. Obiekt ten może pochwalić się bardzo niską emisją hałasu, co jest niezwykle istotne zarówno dla pracowników jak i okolicznych mieszkańców. W Tłoczni zastosowano także energooszczędne rozwiązania z zakresu oświetlenia i ogrzewania, dzięki czemu jest ona przyjazna dla środowiska.

W uroczystym otwarciu wzięli udział między innymi: Jacek Rutkowski – prezes Amica S.A., Marcin Bilik – wiceprezes Amica S.A., Józef Kwaśniewicz – starosta Powiatu Szamotulskiego, Mirosław Wieczór – burmistrz Miasta i Gminy Wronki. Zarówno przedstawiciele Zarządu Amica S.A. jak i zaproszeni goście zabrali głos.

Jacek Rutkowski

-Jest to kolejna inwestycja zaplanowana w dziesięcioletnim planie 2013-2023. Za kilka miesięcy czeka nas wielka uroczystość związana z otwarciem nowego magazynu. Dzisiejsze spotkanie jest skromne, bo tłocznia, choć bardzo istotna, jest tylko jednym z elementów większego planu. Dziękuję wykonawcom, którzy sprawnie i w terminie zrealizowali inwestycję.

Marcin Bilik

-Dziękuję przede wszystkim pracownikom za zaangażowanie. To, co robimy od kilku lat, czyli rozbudowywanie fabryki, robimy w trudnym momencie. Fabryka produkuje coraz więcej i zmieniamy ją jakby w czasie biegu. Dlatego nowa inwestycja zacznie tętnić życiem, gdy nastąpi letnia przerwa w produkcji, nastąpi wtedy przeniesienie operacyjne. Będą się tu mieściły 23 prasy, które zajmą 2500 metrów kwadratowych, w pozostałej części znajdą się biura i pomieszczenia socjalne. To miejsce ma nam również umożliwić budowanie nowych 70-litrowych piekarników, które są coraz popularniejsze. (…) Hala jest bardzo nowoczesna i przede wszystkim bezpieczna.

Józef Kwaśniewicz

-Amica łączy w sobie teorię, naukę, innowacyjność i przedsiębiorczość. Dzisiaj mam zaszczyt wziąć udział w kolejnym kroku inwestycyjnym Amiki w powiecie szamotulskim, w związku z tym bardzo się cieszę i gratuluję, że Amica ma się dobrze i się rozwija, że wnosi wartość dodaną do naszego powiatu, jaką jest nowa technologia.

Mirosław Wieczór

-To, co się dzieje w Amice, jest pięknym potwierdzeniem tego, co robimy we Wronkach jako mieszkańcy i samorządowcy. Prowadzimy politykę, która sprzyja rozwojowi biznesu. Amica mogłaby się rozwijać wszędzie, a robi to właśnie we Wronkach. I jest to wielka satysfakcja, że nadajemy na tych samych falach.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogaleriiAmica - otwarcie nowej tłoczni