Zupa zwycięża w turnieju piłkarskim [FOTO]

Siedem zespołów rywalizowało w turnieju piłkarskim zorganizowanym podczas tegorocznych Dni Wronek. Zwyciężyła ekipa o dźwięcznej nazwie – Zupa Stare Miasto.

Wśród zespołów znalazły się również drużyny takie jak: Hahaha Podpniewki czy Niepokonani Gulcz. Rozgrywki przebiegały bardzo zaskakująco. Zawodnicy z Gulcza pokonali wprawdzie w pierwszym meczu 6:0 FC Football Wronki, ale do końca rozgrywek nie potrafili zwycięsko wyjść z żadnej konfrontacji. Okazało się, że niepokonani byli tylko z nazwy. Sensacyjnie zakończyło się drugie spotkanie, w którym, ubiegłoroczny triumfator, Zupa Stare Miasto, uległ Śródmieściu Wronki 0:1. Grupa młodych zawodników Jezier Team wygrała z Podpniewkami i do końca rozgrywek przewodziła stawce drużyn. Do decydującego pojedynku doszło pomiędzy Jezior Team i Zupa Stare Miasto. Już po paru minutach pierwsze bramki zdobyła drużyna ze Starego Miasta w składzie: Bartłomiej Graczyk, Hubert Krasiński, Marcin Kurczyk, Tomasz Majer, Daniel Nowacki, Filip Pawlak, Maciej Pawlak. Po bramkach Macieja Pawlaka i Tomasza Majera prowadziła 2:0, wprawdzie bramka kontaktowa Sebastiana Tatarka wzbudziła nadzieje drużyny przeciwnej na objęcie prowadzenia, ale dalsze bramki zawodników Zupy, Daniela Nowackiego i Filipa Pawlaka, rozwiały wszelkie wątpliwości, co do najlepszej drużyny turnieju. W piętnastoletniej historii turnieju nie zdarzyło się ażeby jedna drużyna dwukrotnie zdobyła mistrzowski tytuł dwa razy z rzędu.

1. Zupa Stare Miasto
2. Jezier Team Wronki
3. Hahaha Podpniewki
4. Śródmieście Wronki
5. FC Smerfy Wronki
6. Niepokonani Gulcz
7. FC Football Wronki

Przyznano dwie nagrody indywidualne, które ufundowali Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wronki Sławomir Śniegowski – dla najlepszego zawodnika, którym wybrano Sebastiana Tatarka (Jezior Team) oraz Prezes LKS Czarnych Wróblewo Jacek Góral – dla najlepszego bramkarza Bartosza Kowalskiego (Śródmieście Wronki). Fundatorami nagród przyznawanymi za pierwsze miejsce był Burmistrz Miasta i Gminy Wronki Mirosław Wieczór, za drugie – Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury Michał Poniewski, za trzecie miejsce – Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach Rafał Zimny.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogaleriiZupa zwycięża w turnieju piłkarskim [FOTO]
Na podstawie tekstu przygotowanego przez Tadeusza Hojana