Pożar mieszkania w Wierzchocinie

Ustalane są przyczyny pożaru, do którego doszło dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 11. w Wierzchocinie. Poszkodowane zostały trzy osoby.

Pożar wybuchł w kuchni budynku mieszkalnego w Wierzchocinie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy OSP Wronki oraz JRG Szamotuły. Przed przyjazdem służb ratowniczych mieszkańcy na własną rękę próbowali walczyć z ogniem.

Troje z nich, z objawami podtrucia tlenkiem węgla, znalazło się pod opieką strażaków, którzy zapewnili im pomoc przed przyjazdem Zespołu Ratownictwa Medycznego. Najpilniejszej pomocy potrzebował mężczyzna, z uwagi na jego stan wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy wyposażeni w aparaty z powietrzem weszli do pomieszczenia i ugasili ogień. W bezpieczne miejsce wyniesiono butlę z gazem, która znajdowała się w pobliżu pożaru. Troje domowników trafiło do szpitala w Szamotułach. Przyczyny pożaru są ustalane.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2016-04-06