Olimpiady Techniczne

11 stycznia w Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka  w Poznaniu odbył się II etap okręgowy XVII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej pt. „Euroelektra” .

W Olimpiadzie startowali uczniowie z całej Polski. Grupy przedstawiały się następująco 

grupa elektryczna,
grupa elektroniczna,
grupa teleinformatyczna.
Do drugiego etapu w okręgu nr 9 Poznań  zakwalifikowało 46 uczestników(6 – w grupie elektrycznej, 2 – w grupie teleinformatycznej, 38 – w grupie elektronicznej) ze szkół z Leszna, Pleszewa, Wrześni, Poznania, Jarocina Wronek oraz Ostrowa Wlkp.
Naszą szkołę reprezentowało aż 11 uczniów:
z klasy IVa – Matusz Błażej, Mikołajczak Korneliusz, Mirek Daniel, Pawlik Marek, Proch Szymon, Szeląg Szymon, Szymanowski Tomasz, Wołujewicz Wojciech,
z klasy IIIa – Karpczak Dawid, Rejse Emil,
z klasy IIa – Graj Adam.

Uczniowie odpowiadali pisemnie na zadania z poszczególnych grup tematycznych. Prace zostaną ocenione przez komisję w Bydgoszczy, a uczniowie, którzy uzyskają odpowiednią liczbę punktów zakwalifikują się do zawodów centralnych, które w tym roku odbędą się w Akademii Morskiej w Gdyni.
Uczniom życzę powodzenia.

Następnego dnia, 12 stycznia w siedzibie Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT w Poznaniu odbył się II etap okręgowy XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej. W Olimpiadzie startowali uczniowie z całej Polski w dwóch grupach:
grupa elektryczno-elektroniczna,
grupa mechaniczno-budowlana.
Do drugiego etapu w okręgu Poznań zakwalifikowało się 50 uczestników w obu grupach ze szkół z Leszna, Powodowa, Wrześni, Poznania, Konina, Turka, Kalisza, Czarnkowa, Ostrowa Wlkp. i Wronek.
Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z:
z klasy IVa – Mikołajczak Korneliusz, Mirek Daniel, Proch Szymon, Szymanowski Tomasz,
z klasy IIIa – Karpczak Dawid, Rejse Emil, Duda Mateusz, Dąbrowski Miłosz, Człapa Oskar.
Uczniowie odpowiadali pisemnie na zadania z poszczególnych grup tematycznych:
w pierwszej części – zadanie z optymalizacji,
w drogiej części – na dwa z pośród trzech zadań elektryczno-elektronicznych.
Prace ich zostaną ocenione przez komisję w Poznaniu a zweryfikowane przez komisję centralną w Warszawie, a uczniowie, którzy uzyskają odpowiednią liczbę punktów kwalifikują się do zawodów centralnych.
Uczniom życzymy powodzenia.

olimpiada