Kosze na wale zostaną zamontowane

Jakiś czas temu na facebookowej stronie Hejted: Wronki pojawiła się obserwacja na temat zmodernizowanego przejścia wałem. Wronczanin wraz z rodziną spacerował i zauważył, że brakuje tam… koszy na śmieci.

 

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na wale była długo oczekiwaną inwestycją. Zarówno przejście jak i przejazd tym traktem jest bardziej komfortowy niż wcześniej. Jednak inwestycja, która pochłonęła 691 994,83 złotych nie przewidywała postawienia wzdłuż ścieżki koszy na śmieci.

Witam… może to nie hejt tylko małe spostrzeżenie z mojej strony. Idąc z dziećmi i żonę na spacer przez nasz „odmłodzony” wał nie sposób znaleźć kosze na śmieci. Ani po jednej, ani po drugiej stronie wału. Ślicznie to wygląda, czerwono-biała „autostrada” lecz przydałyby się kosze na śmieci jeszcze. Już widać pierwsze oznaki ich braków. No chyba że ktoś będzie sprzątał śmieci rzucane za barierki… pozdrawiam…pisze „hejter”, którego w tym przypadku trudno takim słowem określić

Obiekty małej architektury, takie jak ławki i pojemniki na odpady, niechętnie stawiane są w ciągu tras rowerowych. Powód? Bezpieczeństwo rowerzystów, którzy mogliby zderzyć się z takimi obiektami. Gmina mogłaby umieścić kosze i ławki na wale, jednak w razie ewentualnego wypadku, poniosłaby konsekwencje.

Urząd zapewnia, że pojemniki na odpady zostaną umieszczone wzdłuż ścieżki, ale w innym miejscu:

Ławek i koszy na śmieci nie zamontowano wzdłuż wału, ponieważ jest zbyt wąsko, aby umieścić tego typu obiekty małej architektury w pasie ruchu. Wałem jeżdżą rowerzyści, a z obu stron zostały zamontowane barierki ochronne. Kosze na śmieci zostaną jednak zamontowane za barierką, ale w sposób umożliwiający skorzystanie z nich.odpowiada podinspektor ds. komunikacji społecznej, Tobiasz Chożalski