Dzień dobry Wronki!

Trzynastego wszystko zdarzyć się może, trzynastego świat w różowym kolorze… Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna, trzynastego każda droga jest prosta.

Tak śpiewała ongiś Katarzyna Sobczyk. W grudniu to jeszcze może i tak z tą wiosną, ale w styczniu na to się nie zanosi. Tym bardziej, że zima się nie poddaje i w nocy znów trochę posypało, na szczęście stopniało. Przydałoby się mimo wszystko, aby każda droga była prosta. W ciągu dnia, co prawda temperatura osiągnie wartości nieco powyżej zera, ale odczuwalna to jakieś 3 stopnie mniej. No i wieczorem znów przymrozi. Dlatego niech nie zwiodą Was nawet czarne szosy, bo na zakrętach samochód może płatać figle. Myślę, że każdy z Was, jako wyśmienity kierowca o tym wie, ale pamiętajcie, że aby zwolnić, nie trzeba wciskać pedału hamulca. Czasami jest to nawet niewskazane.

Prószyło śniegiem w nocy, może też poprószyć za dnia. Na szczęście nie będą to takie opady, jakie odnotowano w 1979 roku w mieście Rockford w Stanach Zjednoczonych, gdzie podczas jednej śnieżycy spadło 191 cm śniegu! Znam osoby, którym tak ekstremalne warunki bardzo by się spodobały. I nie chodzi mi wyłącznie o sprzedawców szyp do odśnieżania. Zawsze to przecież jakaś atrakcja, a o te dzisiaj trudno. Być może wkrótce już się to zmieni, przynajmniej dla młodzieży. Wczoraj Młodzieżowa Rada Gminy Wronki debatowała m.in. o tym jak uatrakcyjnić czas wolny wronieckiej młodzieży. O tym, o czym rozmawiali i jakie zapadły decyzje przeczytacie TUTAJ. Młodzież wzięła zatem sprawy w swoje ręce. Brawo Wy.

Czy zastanawialiście się już na co przeznaczycie swój 1% z podatku dochodowego? Do 30 kwietnia jeszcze daleko, ale już dziś warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać, aby pieniądze, które i tak musimy oddać, trafiły do kogoś, komu my sami chcemy pomóc. Jeśli znacie kogoś, kto liczy na taką pomoc lub nie zdecydowaliście jeszcze komu przekazać jeden procent, to zapraszamy do zapoznania się z naszą akcją „Myśl lokalnie”.

Dla osób mocno przesądnych mam dobrą informację, co prawda dzisiaj trzynasty, ale nie piątek, tylko środa. Również rozsypywania soli nie można byłoby dziś rozpatrywać w kategorii złej wróżby. I pamiętajcie, że większość przebiegających Wam drogę czarnych kotów ma białą łatkę pod szyją. Gdyby tak poddać się tym wszystkim przesądom, to czasami byłoby trudno poruszać się na co dzień. Jakie zwierzęta omijać, a jakie warto zobaczyć, kiedy spotykać się z zakonnicą i co zrobić gdy spotkamy kominiarza na drabinie. Przydałby się obchodzący dziś swoje 77. urodziny, pan Jacek Gmoch, on by nam to wszystko rozrysował.

Weronikom, Bogumiłom, Arkadym składamy najlepsze życzenia imieninowe. A wszystkim, bez wyjątku życzymy dobrego dnia. Do przeczytania.

 

kartka_z_kalendarza13.01