Nagrodzeni za uratowanie ludzkiego życia

W ręce st. sierż. Roberta Wasika, który wspólnie z asp. sztab. Krzysztofem Wolskim uratował ludzkie życie, trafiła kryształowa gwiazda. Tegoroczni laureaci wyróżnienia wykazali się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

W Trzebawiu, w dniu 27 listopada br. odbyła się uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd”. Nagrody ufundowane są przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

gwiazda

W tym roku odznaczeni zostali również funkcjonariusze z terenu powiatu szamotulskiego. Wyróżnienie padło na asp. sztab. Krzysztofa Wolskiego oraz st. sierż. Roberta Wasika. Policjanci Komisariatu Policji we Wronkach, w dniu 27 czerwca 2015 roku, dzięki rozwadze i szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, którego wyciągnęli z nurtu rzeki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Policjanci uratowali ludzkie życie

Z uwagi na fakt, iż policjanci nie mogli odebrać odznaki podczas uroczystej gali, st. sierż. Rober Wasik odebrał wyróżnienie w minionym tygodniu z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach. Insp. Sławomir Dziupiński podziękował policjantowi za odwagę i bohaterską postawę, zauważając tym samym, iż takie zachowanie jest godne naśladowania.

Asp. sztab. Krzysztof Wolski odbierze swoje wyróżnienie dopiero po powrocie z misji pokojowej Unii Europejskiej w Kosowie.

 

Żródło: KPP Szamotuły, sierż. sztab. Sandra Chuda