III edycja Turnieju im. Macieja Chojana

III edycja Turnieju im. Macieja Chojana odbędzie się 2-3 stycznia, turniej rozegrany zostanie na hali sportowej w Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach, przy ul. Polnej.      

Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach – open oraz młodzieżowych. Turnieje rozpoczynać się będą o godzinie 10:00 (w oba dni rozgrywek) ponadto w niedzielę o godz. 16:00 rozegrany zostanie mecz zwycięzców turnieju open z Zespołem Gwiazd  (w składzie ze Zbigniewem Pleśnierowiczem, Markiem Bajorem, Grzegorzem Wojtkowiakiem, Szymonem Sawalą, Dariuszem Dudką, Klaudiuszem Hirschem, Jackiem Dembińskim, Przemysławem Małeckim, Markiem Kliszkowiakiem, Andrzejem Borówko i Wojciechem Polakowskim).

chojan

Maciej Chojan – przez całą swoją piłkarską karierę związany był z gminą Wronki. Grał we wronieckiej Amice oraz Czarnych Wróblewo, z którymi związał się do końca życia. Jego nominalną pozycją był środek obrony. Wyróżniał się niebywałym oddaniem swojemu ukochanemu wróblewskiemu klubowi. Był wieloletnim dyrygentem formacji obronnej Czarnych i filarem swojej drużyny. Nie bez powodu dzierżył opaskę kapitańską – swoim donośnym głosem potrafił zmotywować zespół do jeszcze większego wysiłku. Po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery kontynuował pracę nad rozwojem Czarnych. Zawsze widoczny na ławce rezerwowych – jako trener oraz jako prezes. Prywatnie wierny kibic Lecha Poznań. Zmarł niespodziewanie, na kilka dni przed swoimi 33. urodzinami.