Pożar piwnicy na Poznańskiej

We wtorkowe popołudnie strażacy z Wronek zostali wezwani do pożaru piwnicy w jednej z kamienic przy ulicy Poznańskiej.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli stróże prawa, którzy weszli do budynku i w miarę możliwości przeszukali go, sprawdzając czy nie ma w środku osób poszkodowanych. Z uwagi na silne zadymienie musieli opuścić kamienicę i  poczekać na strażaków. Przybyli na miejsce strażacy weszli do budynku w aparatach do ochrony dróg oddechowych, przeszukali dokładnie cały budynek oraz ugasili palące się śmieci w piwnicy. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, dochodzeniem zajmą się wronieccy policjanci.

Podczas gaszenia, wydobywający się z palących śmieci dym, przedostał się nieszczelnym kominem do pieca w sąsiednim budynku, czego skutkiem było silne zadymienie zakładu fryzjerskiego oraz korytarza w kamienicy. Strażacy za pomocą wentylatora oddymili pomieszczenie.

Na miejsce akcji przybyły 4 zastępy straży pożarnej, trzy z Wronek i jeden z Szamotuł. Na czas prowadzenia działań odcinek ulicy Poznańskiej od skrzyżowania z ulicą Chrobrego do skrzyżowania z ulicą Kościuszki był zamknięty, policja oraz straż miejska wyznaczyła objazd.