Kolejny wronczanin bez prawa jazdy

Od środy 3 czerwca do niedzieli 7 czerwca policjanci na terenie całego kraju prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend – BOŻE CIAŁO 2015”. W powiecie szamotulskim długi weekend minął bez żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Ponadto jeden kierowca stracił prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości.

 

Od 3 do 7 czerwca br. na drogach naszego powiatu pracowała większa niż na co dzień liczba policjantów. Policjanci szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo na drogach. W tych dniach na terenie powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Nie obyło się jednak bez kolizji. Takich zdarzeń odnotowaliśmy w sumie 9. Najwięcej kolizji (4) odnotowaliśmy w dniu 5 czerwca. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego samochodem.

W trakcie działań, w sobotę 6 czerwca, w Nojewie policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Volkswagen Sharan. Mieszkaniec gminy Wronki, który kierował powyższym samochodem na obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsze prawo jazdy zatrzymane

W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h mężczyzna poruszał się z prędkością 93 km/h. W związku z powyższym, w świetle nowych przepisów policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem i nałożyli na kierującego mandat karny.

Jeśli w przeciągu 3 miesięcy mężczyzna nie wsiądzie za kierownicę samochodu odzyska prawo jazdy po upływie tego czasu.

Autor: st.sierż. Sandra Śrama, oficer ds. prasowych KPP w Szamotułach