Awaria prądu we Wronkach

Po południu na terenie miasta doszło do sporej awarii prądu. Bez zasilania musiały się obyć całe dzielnice Wronek. Na pewno prądu nie było w centrum miasta, z wykluczeniem fragmentu ulicy Poznańskiej, okolicach Rynku. Chwilę bez prądu było os. Zamość. W Zakładzie Karnym na czas braku prądu odpalono agregaty prądotwórcze. Wyłączenie prądu ominęło fabryki Samsunga oraz Amiki.

Jaki jest powód tego masowego wyłączenia prądu? Nie wiemy. Wszystko wskazuje na awarię, ponieważ Enea Operator nie zapowiadał planowanych wyłączeń prądu, a przynajmniej nie na taką skalę.
Prąd, z tego co udało nam się dowiedzieć, ma zostać przywrócony w ciągu godziny od publikacji tego artykułu – czyli do godziny 14.00.

Z informacji, które otrzymujemy, prąd jest już przywracany poszczególnych częściach miasta.

AKTUALIZACJA
Jak się dowiedzieliśmy przerwy w dostawie energii elektrycznej mogą jeszcze występować. Prąd może zostać przywrócony w okolicach godzin 21-22, zagrożone odcięciem dostaw są wszystkie ulice na Zamościu oraz Śródmieściu, a także osiedla Borek, Słowackiego, Słowiańskie, Staszica. Jak się dowiedzieliśmy, powodem tak ogromnej awarii jest uszkodzenie kabla , do jakiego doszło podczas pracy wykonywanych przy Przedsiębiorstwie Komunalnym.