Potrącono rowerzystkę

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj we Wronkach. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci w ramach toczącego się postępowania.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 9.40 na ulicy Mickiewicza we Wronkach. Na miejsce dyżurny wysłał policjantów z Wronek oraz z Szamotuł.

Interweniujący funkcjonariusze ustalili świadka zdarzenia oraz wstępny przebieg wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż doszło do potrącenia 57-letniej rowerzystki, która na skrzyżowaniu skręcała w lewo. Kobieta została potrącona przez wyprzedzającą ją 48-letnią kierującą samochodem marki Opel Corsa.

Rowerzystka została przetransportowana do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Z uwagi na obrażenia, których doznała, sprawa została zakwalifikowana jako wypadek drogowy. Policjanci wykonali więc szkic miejsca zdarzenia oraz oględziny, zabezpieczając tym samym niezbędny dla toku postępowania materiał dowodowy.

Obydwie kierujące były trzeźwe. Szczegółowe okoliczności, a także przyczyny wypadku są ustalane w ramach toczącego się postępowania.

Autor: st.sierż. Sandra Śrama, KPP Szamotuły