Koncert Julii Marcell

Wkrótce na scenie Kinoteatru „Gwiazda” we Wronkach zagości Julia Marcell. 

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu „It Might Like You”. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”.

Wydawnictwa te zostały docenione przez publiczność, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W październiku 2014 ukazała się trzecia płyta pt. „Sentiments” – najbardziej osobista z dotychczasowych wydawnictw.

Laureatka PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również nagrody Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011, przyznawanej przez miasto Toruń, dla najciekawszej młodej polskiej artystki. Obok własnych piosenek, Julia pisze również muzykę do filmu i teatru, mając na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do obrazu „Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka, oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” oraz „Kronos” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

Zespół:

Julia Marcell – śpiew, gitara, pianino

Thomas Fietz – perkusja

Koncert odbędzie się w piątek 17 kwietnia, o godz. 19:00. Bilety w cenach: 20 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu, do nabycia (od 23 marca) w Kasach WOK, Kinoteatru oraz online na www.wokwronki.pl.

 

Tekst: Katarzyna Sobańska/WOK Wronki