Zrób paczkę dla dziecka na Wielkanoc

Dziś członkowie Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego roznieśli ostatnie paczki dzieciom z naszej gminy, przygotowane przez anonimowych darczyńców.

Dzięki akcji pod nazwą ”Zrób paczkę dla dzieciaka na Wielkanoc”, prowadzoną przez FRA, 63 dzieci otrzyma upominki na Święta Wielkanocne. Ta charytatywna akcja, skierowana do dzieci z potrzebujących rodzin, prowadzona była od 18 lutego, czyli od początku Wielkiego Postu. O to jak wyglądała ona z perspektywy osób przygotowujących podarunki, spytaliśmy małżeństwo, które zaangażowało się w niesienie pomocy i radości drugiej osobie.

Co trzeba było zrobić, aby wziąć udział w przygotowaniu takiej paczki?

Na drzewkach ustawionych pod chórem w kościele oo. franciszkanów wywieszone były kartki. Wychodząc z kościoła, każdy mógł sobie zabrać kartkę z imieniem osoby, dla której można przygotować paczkę.

Jakie informacje znajdowały się na tych kartkach? 

Imię i ile dziecko ma lat. A na odwrocie informacja, że zabranie kartki powinno spowodować u darczyńcy poczucie obowiązku do przygotowania paczki.

Były jakieś wskazówki co powinno być w tej paczce? Gdzie można było oddać przygotowany podarunek? 

Tak. Mogły to być m.in. słodycze, kosmetyki, przybory szkolne. Można było to przynieść na furtę klasztorną lub do kościoła, pod ołtarz św. Antoniego, gdzie stoi przygotowany w tym celu kosz.

Jak wyglądało przygotowanie takiej paczki?

Tak naprawdę, to zaczęliśmy ją przygotowywać od momentu, kiedy wzięliśmy kartkę z imieniem. Od tego czasu rozglądaliśmy się i zastanawialiśmy, co byłoby można kupić, co wywołałoby uśmiech na twarzy dziecka.

Czy widzą państwo sens w przygotowywaniu takiego prezentu? 

Oczywiście! Sprawiło nam to wielką radość.

Przygotowywanie paczek zakończone. Jednak osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc bliźnim, nadal mogą to zrobić. Do kosza pod ołtarzem św. Antoniego można jeszcze przynosić artykuły spożywcze, które przydadzą się najbardziej potrzebującym w czasie Świąt Wielkanocnych.