Czarni lepsi od lidera!

W 15 kolejce zachodniej grupy poznańskiej klasy okręgowej, Czarni Wróblewo w meczu wyjazdowym pokonali lidera ligi – Spójnię Strykowo 2:0. Również dzisiaj swój mecz rozegrali Błękitni Wronki.

 

Czarni dość nieoczekiwanie okazali się lepsi od strykowian. Wyżej notowana ekipa gospodarzy, zdawała się być faworytem tego spotkania. Dzięki temu zwycięstwu wróblewianie tracą do drugiego miejsca, dającego możliwość gry w barażach o IV ligę tylko dwa punkty i kolejne dwa do lidera. Obie bramki dla Czarnych strzelił niezawodny Bartłomiej Graczyk.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu pomiędzy Sokołem Duszniki a Błękitnymi Wronki, lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając wronczan 2:0. Już w pierwszym kwadransie spotkania, duszniczanie wyszli na prowadzenie i nie dali go sobie wydrzeć, aż do końca. W dwóch pierwszych spotkaniach, zespół prowadzony przez Fabiana Myszkowskiego nie zdobył jeszcze nawet bramki.

liga2fot. 90minut.pl

Ze względu na zbliżające się święta Wielkanocne, następna kolejka „okręgówki” odbędzie się dopiero za dwa tygodnie. Oba zespoły z naszej gminy rozegrają swoje mecze w roli gospodarza. Błękitni podejmą Pogoń Lwówek w niedzielę 12 kwietnia o godzinie 15:00. Natomiast 30 minut później, we Wróblewie, Czarni rozpoczną zmagania z Sokołem Rakoniewice.

Warta Wartosław swój mecz rozegra jutro. Rywalem Warciarzy będzie ich imienniczka z Obrzycka. Początek spotkania o godzinie 15:00.