Śledztwo w sprawie Hotelu Wartosław

Dotarliśmy do informacji, że w związku z pożarem Hotelu Wartosław, prokuratura rejonowa w Szamotułach nadzoruje śledztwo dotyczące tego zdarzenia.

 

Postępowanie ma dotyczyć art. 163. kodeksu karnego

Art. 163. § 1. Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać:
1) pożaru,
2) zawalenia się budowli, zalewu albo obsunięcia się ziemi, skał lub śniegu,
3) eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwo palnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących,
4) gwałtownego wyzwolenia energii jądrowej lub wyzwolenia promieniowania jonizującego,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Informacje potwierdziła nam rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji – sierż. Sandra Śrama oraz  Michał Franke – Prokurator w Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach.

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że Prokuratura Rejonowa w Szamotułach nadzoruje śledztwo 2 Ds. 11/15 w sprawie dotyczącej pożaru Hotelu Wartosław. Śledztwo zostało wszczęte w dniu 5 stycznia 2015 r. z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa, polegającego na sprowadzeniu zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach poprzez spowodowanie pożaru.
Michał Franke, Prokurator Rejonowy w Szamotułach dla portalu mojeWronki.pl

17 grudnia 2014 roku około godziny 18.00 w Hotelu Wartosław doszło do pożaru poddasza, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Nieoficjalną lecz najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar Hotelu Wartosław