Będzie remont przejazdu kolejowego na Poznańskiej

Przejazd kolejowy, znajdujący się na ul. Poznańskiej, nie ma lekkiego życia. Duże natężenie ruchu pojazdów, w tym ciężarowych, częste przejazdy pociągów osobowych i towarowych, a w ostatnim roku dwa poważne podtopienia, spowodowane obfitymi opadami deszczu. Dodatkowo brak poważniejszych robót remontowych w ciągu ostatnich lat. Wszystkie te czynniki odcisnęły swoje piętno na wysłużonych już płytach przejazdowych i fragmentach asfaltu przy dojazdach.

przejazd-kolejowy-wronki http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/index.php/Wronki

Na szczęście jest światełko w tunelu. Uzyskaliśmy informację od PKP – Polskie Linie Kolejowe, że zostaną podjęte kroki w celu remontu wspomnianego przejazdu.

Uprzejmie informuję, że w III kw. 2015 r. planujemy wykonać naprawę nawierzchni przejazdu kolejowo – drogowego na ul. Poznańskiej we Wronkach. W trakcie remontu wymienimy na nowe płyty przejazdowe i położymy nowy asfalt na dojazdach do przejazdu i w międzytorzu.
W latach 2018-2020 zaplanowana jest kompleksowa modernizacja tego przejazdu, w ramach modernizacji linii kolejowej E 59, na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie. Zbigniew Wolny – Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla portalu mojeWronki.pl

przejazd-pod-woda