Pożar Hotelu Wartosław

Kilka minut po godzinie 18 straż pożarna otrzymała wezwanie do pożaru w Wartosławiu. Po przybyciu na miejsce strażacy przystąpili do akcji gaszenia płonącego poddasza Hotelu Wartosław.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić na podstawie relacji świadków, prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Świadkowie twierdzili, że przed pożarem z okolic poddasza „sypały iskry”.

W związku z tym część mieszkańców Wartosławia nie ma w tej chwili prądu.

Informację o pożarze czterokondygnacyjnego budynku, w którym mieści się hotel, straż dostała po godz. 18. – Płonął dach starej części hotelu. Spaliło się około 150 mkw poddasza o drewnianej konstrukcji, pokrytego dachówką ceramiczną

– powiedział mł. bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej dla kontakt24.tvn24.pl

Wstępnie ustaliliśmy, że pożar rozpoczął się od rozdzielni prądu znajdującej się w małym pomieszczeniu na poddaszu, jednak dokładną przyczynę ustali policja.

– dodał rzecznik szamotulskiej straży pożarnej dla kontakt24.tvn24.pl

Na miejsce przybyły jednostki: OSP Wartosław, OSP Obrzycko, OSP Lubowo, PSP Szamotuły, OSP Wronki i Amica Wronki, a także Policja i Pogotowie Energetyczne.

Czekamy na oficjalny komunikat straży pożarnej. Przyczyny pożaru ustala szamotulska prokuratura.

Pożar objął jedno pomieszczenie na poddaszu, strażacy, którzy pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia błyskawicznie opanowali ogień na dachu jak i w pomieszczeniu. Akcja gaśnicza zakończyła się dosyć szybko, najdłużej trwała rozbiórka spalonej części hotelu.

Symbolicznym gestem sołtys Wartosławia, Witold Waroś podziękował strażakom za szybką interwencje i przygotował ciepłą herbatę. 

Na miejscu zdarzenia pojawiły się także zastępy straży z Wróblewa jak i Kłodziska. 

AKTUALIZACJA 00:08

Drugie wezwanie straży pożarnej także dotyczyło Hotelu w Wartosławiu. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane jednostki z Wronek, Szamotuł, Lubowa, Wartosławia oraz Amiki. Pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z Wartosławia, którzy opanowali całą sytuacje. Przyczyną wezwania było zapalenie się śmieci które zostały wcześniej wyrzucone ze spalonego pomieszczenia. Na miejsce dojechały zastępy z Wronek, Szamotuł, Wartosławia i Lubowa, reszta została zawrócona.