„Przed sklepem jubilera” w internecie!

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu adaptację dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. Film miał swoją premierę w 2012 roku, już teraz jest dostępny w Internecie.

Utwór jest syntezą drogi, jaką młodzi ludzie muszą przebyć, aby dotrzeć od powierzchownego zachwytu drugą osobą do prawdziwej trwałej więzi, która ma być podstawą związku.

„Przed sklepem jubilera” to dramat o kobiecie i mężczyźnie. Opowieść o miłości i relacjach zachodzących między dwojgiem ludzi. O konsekwencjach wyboru i braniu odpowiedzialności za siebie wzajemnie. Utwór jest jednocześnie ukazaniem głębokiej wiary w człowieka i jego miłość.

Film krótkometrażowy 30 minutowy, przy którego produkcji pracowali wyłącznie WOLONTARIUSZE. Koszt filmu nie przekroczył 800 złotych. Były to pieniądze wydane na paliwo do samochodu i kartę do telefonu.

Plany zdjęciowe przygotowane zostały w Nowym Mieście Lubawskim. Mieszkania, sklep tytułowego Jubilera, wyżywienie i noclegi oddane były do użytku ekipy całkowicie za darmo przez mieszkańców.

Po zmontowaniu filmu okazało się, że produkt zaskoczył twórców jakością obrazu. Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Wronki i z Urzędu Miasta Nowe Miasto Lubawskie została przygotowana profesjonalna ścieżka dźwiękowa z muzyką napisaną specjalnie do filmu autorstwa Dariusza Tarczewskiego.

Przed sklepem jubilera from RR studio on Vimeo.

Źródło: Niedziela.pl