Pamięci tych, którzy przelali krew za Ojczyznę – Święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 2

Na program szkolnego Dnia Niepodległości w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego złożyły się: pieśni, wiersze, a także prezentacje multimedialne, dotyczące rozbiorów i powstań narodowych.

Również w formie slajdów przedstawione zostały poszczególne etapy narodzin niepodległej Rzeczypospolitej. Wielu wzruszeń widzom dostarczyły zarówno piosenki patriotyczne w wykonaniu Ani Piotrowskiej, jak i prezentacja „Roty”. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć fragmenty dawnych kronik filmowych, które przedstawiają Legiony Polskie i Józefa Piłsudskiego. W ostatnim punkcie programu uroczystości pojawił się utwór polskiego rapera „Mam biało-czerwone serce”, przywołujący pamięć i rozbudzający poczucie dumy u młodego pokolenia Polaków.

Apel, który odbył się 10 listopada 2014 r., przygotowali uczniowie IV TA, pod kierunkiem nauczycielki historii Agnieszki Sobkowiak oraz wychowawczyni Anny Lubik .

Agnieszka Sobkowiak

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2014-11-12