Pierwsze "Dni Pola"

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wronkach przy współudziale Rady Sołeckiej w Kłodzisku zorganizował w ubiegły piątek „Dni Pola’’.

Była to pierwsza taka uroczystość w dla rolników we wronieckiej gminie, która miała m.in. na celu zintegrowanie wspomnianego środowiska. W „Dniach Pola” wzięli udział nie tylko rolnicy. Pojawili się m.in. burmistrz Mirosław Wieczór, jego zastępca Robert Dorna, prezes Banku Spółdzielczego we Wronkach Elżbieta Czosnowska, wiceprezes BS Beata Barłóg, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szamotułach Andrzej Żybura oraz radni powiatu i gminy.

Spotkanie rozpoczęło się w świetlicy wiejskiej w Kłodzisku przy kawie i cieście. Następnie rolnicy ruszyli w teren, gdzie dokonywali lustracji pól. Zwracali przede wszystkim uwagę na jakość , pielęgnację roślin okopowych i zbóż. Rolnicy mieli okazję wysłuchać m.in. wykładu specjalisty w hodowli bydła, dra Zbigniewa Kwiatkowskiego oraz Grzegorza Baiera specjalizującego się w nowych odmianach zbóż. Ponadto rolnicy, wykładowcy i zaproszeni goście odwiedzili biezdrowską pasiekę oraz plantację szparagów i borówek w Pakawiu. „Dni Pola” zakończyły się skromnym poczęstunkiem w gospodarstwie agroturystycznym w Karolewie.

WODR Wronki, Mariusz Makówka