Ja tylko na godzinkę do kościółka

Na naszej stronie facebookowej, zdjęcia z cyklu „ja tylko na chwilkę”, dotyczące mistrzów parkowania w naszym mieście, cieszą się sporą popularnością. Wczoraj na nasz adres mailowy wpłynęła wiadomość od bezradnego mieszkańca Wronek, który co tydzień znosić kierowców zastawiających jego bramę.

 

W związku z tym, że opadam z sił walcząc codziennie z kierowcami podjeżdżającymi pod sklep z farbami Państwa Jeziornych przy ulicy Spokojnej i parkującymi „w naszej bramie” może publikacja na stronie wronczan coś zmieni.

Rozumiem oczywiście, że mamy coraz więcej aut w Polsce, rozumiem wiążące się z tym coraz większe natężenie ruchu na drogach, rozumiem nawet tych którzy przyjeżdżają w tygodniu na 2 minuty do sklepu i zaraz znikają, ale za diabła nie rozumiem tych kierowców, którzy przyjeżdżają sobie do kościółka w niedzielę i w tak bezczelny sposób parkują mi auta w bramie na całą godzinę!!!

Rozumiem, że osoby wierzące w niedzielę idą do kościoła na mszę bo sam jestem osobą wierzącą, ale w czasie gdy te auta dzisiaj parkowały, połowa miejsc parkingowych na placu wolności była pusta, a ja w tym czasie chciałem wyprowadzić z podwórza parkującą tam przyczepkę samochodową lecz niestety z uwagi na taki stan rzeczy muszę pokornie czekać przez godzinę, aż ksiądz skończy mszę.

Służby porządkowe reagują po godzinie, albo wcale i traktują mnie jak czarną owcę. Może za Państwa pośrednictwem zaczną tutaj zaglądać w niedzielę. Jestem wręcz pewny, że kilka mandatów przywołujących leniwego kierowcę do porządku załatwiłoby sprawę.

– pisze rozżalony czytelnik

Z naszej strony możemy napisać, że poinformowaliśmy o tym zarówno Policję oraz Straż Miejską. Co z tym fantem zrobią? Pożyjemy, zobaczymy. Może też interwencja odpowiednich służb będzie zbędna, gdy bohaterowie tej historii przeczytają powyższy artykuł.

Art. 49 „Prawa o ruchu drogowym” stanowi w pkt 2., że: „Zabrania się postoju w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej”.

Mieliście podobne historie? Nasz mail – redakcja@wronczanie.pl jest do Waszej dyspozycji.

Nadawca do wiadomości redakcji