KP: "Anatomia korupcji"

Na początku czerwca informowaliśmy, że sieć sklepów PSS straciły koncesję na alkohol. Miesiąc później zmagazynowany alkohol jest już sprzedawany przez inny podmiot.

Nie to jednak jest tematem publikacji stosunkowo nowej gazety Kurier Powiatowy. Jak możemy przeczytać w artykule „Anatomia Korupcji! W co gra Antoni P. Prezes Wronieckich PSS-ów” może chodzić nawet o łapówkarstwo.

Nie będziemy przytaczać wszystkich wątków – a jest ich wiele, ale postaramy się przekazać najważniejsze.

Krótko mówiąc redakcja gazety dotarła do świadka, który twierdzi, że prezes PSS-ów Antoni P. zaopatrywał się w hurtowni w towar „ale za pewna prowizją dla niego od kwoty obrotu.” Jakby nie spojrzeć na tą sprawę, wychodzi na to, że w zamian za korzyść majątkową na półkach sklepowych znajdowały się towary z lokalnej hurtowni. I sprawa według świadka nie dotyczy jednej, a kilku hurtowni na przestrzeni kilku lat.

Lwią część artykułu poświęcono jednak powiązaniom prezesa Antoniego P. z postacią starosty powiatowego Pawła Kowzana. Antoni P. Był radnym powiatowym przez dwie kadencje. Redaktorzy dotarli do informacji, że wobec prezesa PSS-ów kilka lat temu toczona była sprawa sądowa o „podobnej tematyce kopertowej” poza naszym regionem (poza powiatem szamotulskim). Sprawa została umorzona. Redaktorzy zwracają uwagę, że pomimo początkowych powiązań ze Stowarzyszeniem Nasz Region, czyli opozycją wobec Pawła Kowzana ówczesny radny zagłosował za obecnym starostą w głosowaniu w roku 2002.

Jaki będzie finał tej sprawy? Na to musimy poczekać. Artykuł w swoim brzmieniu jest dosyć mocny. Nie wykluczone, że prokuratura zainteresuje się publikacją. Nie wiadomo jednak co będzie przedmiotem postępowania. Albo domniemane „łapówkarstwo” albo zniesławienie.