Wronieckie sukcesy w Zespole Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich ma dwa powody do dumy.

Jednym z nich jest fakt, że ich uczniowie znaleźli się w gronie sześciu laureatów ogólnopolskiej akcji „Mam haka na raka”. Drugim sukcesem jest podpisanie współpracy do Politechniką Poznańską.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach w składzie: Karolina Rusinek, Patrycja Janiszewska, Norbert Berlik, Michał Pawlusiński opiekun – Kinga Bujna, przeszli przez wszystkie etapy projektu.

Pierwszy z nich obejmował działania lokalne. Grupa zorganizowała pikiety we Wronkach i Szamotułach namawiając mieszkańców do badań profilaktycznych. Następnie trzeba było przygotować własną kampanię społeczną (spot radiowy, plakat, hasło, scenariusz reklamy telewizyjnej). Do tego etapu przeszło 80 drużyn z całej Polski.

Zakończeniem i zwieńczeniem projektu była gala finałowa w Warszawie, podczas której uhonorowano i nagrodzono sześć najlepszych zespołów, w tym wroniecki.

Więcej na stronie www.powiat-szamotuly.pl

Na stronie powiatu możemy również przeczytać artykuł „Z Wronek na Polibudę”.

Na mocy porozumienia uczniowie z kierunku mechatronika ze szkoły na Leśnej wezmą udział w wykładach, pokazach laboratoryjnych, sympozjach i warsztatach na Politechnice Poznańskiej. Poza tym wykładowcy przyjadą do Wronek i poprowadzą lekcje pilotażowe.

Cieszę się, że podpisaliśmy porozumienie, ponieważ daje nam to przede wszystkim możliwość realizowania zajęć z podstawy programowej w laboratoriach. Dzięki temu uczniowie połączą teorię z praktyką.

– wyjaśnia Monika Kozber, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach.

Więcej na stronie www.powiat-szamotuly.pl

Zdjęcia: www.powiat-szamotuly.pl