Troje rannych w wypadku

Policja ustala przyczyny wypadku do jakiego doszło dziś wczesnym wieczorem na ulicy Lipowej w Nowej Wsi. Wskutek zderzenia dwóch samochodów, ranne zostały trzy osoby w tym 9-cio letnie dziecko.

Dziś, około godziny 19:00 na ulicy Lipowej na prostym odcinku drogi, doszło do wypadku. Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak kierujący oplem omega uderzył w skręcającą na teren posesji, prowadzącą forda fiestę.

Zderzenie spowodowało, że kierowca opla stracił panowanie nad samochodem. Obrócony pojazd uderzył w znajdujący się po prawej stronie drogi, betonowy słupek, który został kompletnie zniszczony. Następnie auto, w którym podróżowała trzyosobowa rodzina zjechało na przeciwległy pas jezdni. Samochód zakończył bieg na kolejnym betonowym słupku, który kompletnie zniszczył przód pojazdu.

Do akcji wysłano dwa zastępy OSP Wronki i JRG Szamotuły, dwie karetki pogotowia, policję oraz znajdujący się w pobliżu na interwencji podnośnik koszowy z wronieckiej straży. Interwencja ratowników z tego ostatniego zastępu zapobiegła pożarowi spod maski opla omegi. Strażacy zauważyli wydobywający się dym, który został zagaszony przy pomocy gaśnicy.

Kierująca fordem odmówiła transportu do szpitala w Szamotułach. Trzyosobowa rodzina podróżująca oplem, w tym 9-cio letnie dziecko z podejrzeniem urazu nogi, została przetransportowana do szamotulskiej lecznicy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Prawdopodobnymi przyczynami wypadku mogło być wymuszenie pierwszeństwa kierującej fordem, oraz nadmierna prędkość kierowcy opla. Po zderzeniu, pojazdy znajdowały się w odległości około 100 metrów od siebie. Jednak przyczyny i przebieg zdarzenia ustali policja.

Droga między Wronkami, a Samołężem była na czas trwania akcji zablokowana. Straż pożarna wyznaczyła objazd.