Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Chwilę po godzinie 14 doszło do potrącenia mężczyzny w wieku ok. 70 lat kierującego rowerem przed rondem. Niestety poszkodowany mimo reanimacji zmarł na miejscu.


Prawdopodobnie mężczyzna kierujący rowerem zjeżdżając z krawężnika chodnika na jezdnię, wjechał prosto pod nadjeżdżający samochód dostawczy. Mimo prób reanimacji, uraz głowy był zbyt poważny. Policja zbada teraz przyczyny i przebieg wypadku, a także ustali tożsamość ofiary.

Zdarzenie na ulicy Jana Pawła II sparaliżowało całkowicie ruch samochodów w mieście. Przez zablokowanie tej ważnej trasy, dodatkowo w godzinach szczytu spowodowało, że tworzyły się ogromne korki. Z relacji czytelników wiemy, że kierowcy musieli stać nawet na Alei Wyzwolenia czy w podwronieckiej Pile. Ruch został zablokowany w obydwu kierunkach.

Kiedy pojawiła się taka możliwość, ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu, oprócz policji oraz ratowników medycznych, pracowała straż pożarna. W tej chwili ruch powoli jest przywracany.

Policja prosi o pomoc przy ustalaniu tożsamości ofiary. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów. Podczas oględzin miejsca zdarzenia ustalono, że denat był w wieku około 70 lat. Poruszał się starym czerwonym rowerem, a informacje na oponach napisane były cyrylicą. Z policją można skontaktować się pod numerem tel. 67 2540 550.

Wieczorem feralnego dnia została ustalona tożsamość mężczyzny.