Piknik Ekologiczny 2014

Zmiany pogody i przelotne deszcze nie przeszkodziły organizatorom. Kilka minut po godzinie dwunastej – zaraz po przejściowym oberwaniu chmury – rozpoczął się Piknik Ekologiczny.

Występ formacja „Iskierki” rozpoczął piknik. Dziewczyny ze szkoły w Biezdrowie zaprezentowały tańce w różnych grupach wiekowych. Kolejno przed sceną wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.


Kliknij, aby przejść do galerii

Piknik Ekologiczny to nie tylko występy artystyczne. Po boku rozstawione było wiele stoisk lokalnych organizacji, które miały coś do zaoferowania dla najmłodszych.

Przy stoiskach Urzędu Miasta i Gminy Wronki każde dziecko mogło otrzymać słodycze. Prowadzony był też konkurs na największą ilość nakrętek dla Remka Białasika, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Zwycięzca konkursu przyniósł ponad 15 kilogramów. Odbywały się tam też zapisy na eko-strój.


Kliknij, aby przejść do galerii

Zbierane również były informacje na temat programu „Wronki – gmina przyjazna dzieciom”. Za wypełnienie ankiety dotyczącej działalności programu otrzymać można było gadżety promujące gminę Wronki.

Wroniecki Ośrodek Kultury udostępnił w swoim namiocie „kącik malucha”, z którego dzieci mogły wyjść między innymi z pomalowaną twarzą.

Swoje stoiska rozłożyły również: Puszcza Notecka, Lasy Państwowe, Przedsiębiorstwo Komunalne we Wronkach, Amica S.A. i Warta-Noteć. W każdym stoisku zorganizowane było coś dla najmłodszych: zabawy, konkursy z nagrodami, gadżety ekologiczne.


Kliknij, aby przejść do galerii

Można było również wspomóc Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Za pomoc w postaci złotówki dziecko mogło wybrać sobie pluszaka. TOZ Wronki przypominał również, by pamiętać o sprzątaniu po swoim pupilu.

Nie zabrakło również spektaklów teatralnych. Teatr Pozytywka odegrał sztukę „W poszukiwaniu Leśnego Szumu”, który z humorem miał zmusić dzieci do refleksji na temat zanieczyszczania środowiska i selekcjonowania odpadów.
Wystąpiła również młodzież z Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach oraz dzieci z przedszkola nr 1 „Bajkowy Świat”. Każdy oczywiście o charakterze ekologicznym.


Kliknij, aby przejść do galerii

O godzinie czternastej każdy chętny mógł otrzymać darmową grochówkę, którą przygotowała „Puszcza Notecka”.


Kliknij, aby przejść do galerii

Po występach nadszedł czas na pokaz mody ekologicznej. Ponad 30 uczestników zgłoszonych do konkursu zaprezentowało się na scenie w najrozmaitszych strojach. Jury w składzie: Michał Poniewski, Robert Dorna, Grażyna Kaźmierczak miało za zadanie wyłonić zwycięzców za najlepszy strój.


Kliknij, aby przejść do galerii

Imprezie przez cały czas towarzyszyła wystawa prac uczniów ze wszystkich gminnych szkół. Na stoiskach targowych zawisły płyty z: „Listami dla Ziemi” – akcję proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA, rysunkami o tematyce ochrony środowiska oraz bardzo pomysłowe modele oczyszczalni wykonane w różnych technikach plastycznych.


Kliknij, aby przejść do galerii

Można też było spróbować swoich sił w wielkoformatowej grze planszowej oraz ekologicznych kręglach. Nagrodami za udział były talony na pobliski zamek dmuchany. PK-Wronki sponsorowało również kule wodne, które sprawiały cały czas dzieciom wiele radości. Pojawił się również animator, który promował ekologiczny tryb życia w zgodzie z naturą poprzez konkursy dla dzieci.


Kliknij, aby przejść do galerii

Od godziny 15 występowali kolejno: TIK-TAK i Fasolki.