Kolizja na Poznańskiej

Dzisiaj (18 luty 2014) około godziny 20, strażacy z Wronek zostali zadysponowani do kolizji na ulicy Poznańskiej. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy OSP Wronki, pogotowie ratunkowe, policja oraz straż miejska.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że dwa samochody marki Renault Scenic oraz Ford Mondeo zderzyły się czołowo. Cztery osoby poszkodowane w tym dziecko trafiły do szpitala w Szamotułach. Przyczynę wypadku zbada policja.

Aktualizacja 19.02, 19:22

Mieszkaniec Wronek, który kierował fordem mondeo, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Scenic, którym kierował mieszkaniec Sierakowa.

Policjanci, którzy obsługiwali zdarzenie nie mieli żadnych podejrzeń co do przewożenia dziecka bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Żaden z kierowców pojazdów nie uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, iż pasażer jednego z samochodów wystraszył się i poszedł do miejsca zamieszkania, jednak po krótkim czasie sam przyszedł na Policję.

Uczestnicy zostali przewiezieni do szpitala – posiadają ogólne potłuczenia ciała. Kierujący pojazdami byli trzeźwi więc sprawa zakończyła się mandatem karnym dla sprawcy.

Powiedziała Sandra Śrama KPP Szamotuły