Noworoczny turniej halówki w "dwójce"

W zeszły poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się I Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięły zespoły złożone z uczniów klas IV – VI. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, a do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn.

W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone po trzy ekipy w czterech grupach, gdzie mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Walka była zacięta bowiem tylko zwycięzca grupy awansował do dalszej fazy rozgrywek. W grupie „A” najlepszą okazała się drużyna PICOLLO TEAM, która bez straty gola wygrała oba grupowe mecze. Najbardziej zacięta walka miała miejsce w grupie „B”, gdzie po pierwszym bezbramkowym remisie pomiędzy zespołami FC KKKKMP i FC MUFLONY, decydujące były mecze tych drużyn z FC IGORETTA. Obie zainteresowane drużyny wygrały swoje mecze do zera jednak dzięki siedmiu zdobytym bramkom, to FC MUFLONY zajęły pierwsze miejsce w grupie i awansowały do dalszej fazy turnieju. Grupa „C” to zdecydowana dominacja POGROMCÓW CHIPSÓW, którzy nie pozostawili rywalom złudzeń wygrywając dwukrotnie 6:0. W grupie „D” walka o awans rozegrała się pomiędzy zespołami FC NITRO i FC BUŁKI. Dzięki wygranej 2:0 do półfinałów awansowała ekipa FC NITRO.

W kolejnej fazie turnieju pozostały już tylko cztery zespoły. W pierwszym półfinale PICOLLO TEAM zmierzyli się FC MUFLONY. Mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie PICOLLO TEAM 2:1 zdecydowała fantastyczna bramka Adriana Kaczmarka zdobyta na sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego Fabiana Myszkowskiego. W drugim półfinale POGROMC CHIPSÓW zmierzyli się z FC NITRO. Emocji w tym meczu było również co nie miara, jednak zasłużenie do finału awansowali POGROMCY CHIPSÓW po wygranej 2:0.

Wyniki meczów półfinałowych:
PICOLLO TEAM – FC MUFLONY 2:1
POGROMCY CHIPSÓW – FC NITRO 2:0

W małym finale, a więc meczu o III miejsce w turnieju zmierzyli się FC MUFLONY i FC NITRO. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 1:1, a o III miejscu musiały zadecydować rzuty karne, w których FC NITRO wygrali 1:0.

W wielkim finale POGROMCY CHIPSÓW zagrali z PICOLLO TEAM. PICOLLO TEAM walczyli dzielnie jednak POGROMCY CHIPSÓW byli tego dnia poza zasięgiem wszystkich rywali i wygrywając 1:0 zostali zwycięzcami Pierwszego Noworocznego Halowej Piłki Nożnej. Dodajmy, że POGROMCY CHIPSÓW w drodze do zwycięstwa nie stracili ani jednej bramki, sami strzelając rywalom aż 15 bramek.

Wyniki meczów finałowych:
O III miejsce: FC MUFLONY – FC NITRO 1:1 (k. 0:1)
Finał: PICOLLO TEAM – POGROMCY CHIPSÓW 0:1

Skład zwycięskiej drużyny – POGROMCY CHIPSÓW:
Adam Wrembel (Va), Klaudiusz Woelk (Va), Norbert Rusinek (Va), Kacper Woelk (IVc), Adrian Obst (Va), Jakub Koput (IVc)

SP2 Wronki