Potrącenie na skrzyżowaniu

Dziś, kilkanaście minut po godzinie 18, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Jana Pawła II i Chrobrego, doszło do potrącenia dwóch kobiet przez samochód. Poszkodowane zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach. W tym miejscu trwa modernizacja sygnalizacji świetlnej.

Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Chrobrego. Kierujący samochodem opel astra uderzył w dwie kobiety przechodzące przez jezdnię. Poszkodowanym udzielono pomocy, a następnie z ogólnymi obrażeniami ciała, zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach. Sprawę bada wroniecka policja. Przez czas trwania akcji, ruch na skrzyżowaniu był bardzo utrudniony. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe oraz wroniecka straż pożarna.


FOTO. Marian Piotrowski

Od kilku dni na skrzyżowaniu trwają pracę, mające na celu modernizację sygnalizacji świetlnej. W dniu dzisiejszym wyłączono, a także zdemontowano dotychczasowe światła. W trakcie trwania prac ruch odbywał się za pomocą komend osoby uprawnionej. Jednak po zakończeniu dnia roboczego, kierowcy oraz piesi musieli radzić sobie już bez świateł, a także osoby kierującej ruchem.