Orkan zbliża się do Polski – będzie wiało

Już dziś w nocy zacznie mocniej wiać w północnej Polsce. Jeszcze przez najbliższą dobę powinno być spokojnie, natomiast w czwartek i w piątek prędkość wiatru osiągnie nawet 135 km/h, najbardziej niebezpiecznie będzie na północy Polski. Ostrzeżenia nadane przez IMGW dotyczą województw północnych i zachodnich.

CZWARTEK
Po południu i wieczorem oraz w nocy przewiduje się wystąpienie silnego wiatru południowo-zachodniego i zachodniego o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 110 km/h.

PIĄTEK
Nadal przewiduje się silny wiatr zachodni o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. W godzinach rannych przewiduje się spadek temperatury poniżej 0 st.C.

SOBOTA
W godzinach rannych przewiduje się występowanie silnego wiatru zachodniego o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 95 km/h.

IMGW dodaje, że z uwagi na złożoną i dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może zostać zaktualizowane. W całym tym okresie występować będą w Polsce opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W piątek i sobotę spaść może do 10 cm śniegu, a w górach nawet do 30 cm. Po 10 grudnia poprawią się warunki do jazdy samochodem, pojawi się natomiast silny mróz