Nowy wóz dla OSP Samołęż

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Samołężu trafił nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. Dotacja z samorządu wojewódzkiego wyniosła 80 procent wartości samochodu, pozostałe środki zapewniła gmina Wronki.

16 listopada strażacy OSP Samołęż i burmistrz Mirosław Wieczór wzięli udział w symbolicznym przekazaniu samochodów i sprzętu dla wielkopolskich strażaków przez marszałka województwa Marka Woźniaka. Burmistrz Mirosław Wieczór poinformował marszałka, że będzie wnioskować o kolejny wóz strażacki w przyszłym roku. W przyszłorocznym projekcie budżetu burmistrz uwzględnił środki na ten cel.

Uroczystość przekazania samochodów i sprzętu dla wielkopolskich strażaków odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród przekazywanego sprzętu znalazło się m.in. 21 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, 32 zestawy ratownictwa technicznego oraz 25 zestawów ratownictwa medycznego. Inwestycja była efektem współpracy Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z 187 partnerami – 84 samorządami gmin i 103 jednostkami OSP z Wielkopolski. Po raz drugi zakup był dofinansowany przez samorząd województwa wielkopolskiego, w ramach przyjętego przez Sejmik „Programu Rozwoju OSP Województwa Wielkopolskiego na lata 2012-2020”.