Wronczanie pozbawieni kładki?

Od paru dni przed kładką dla pieszych przylegającej do mostu kolejowego widnieje tablica z napisem „przejście zabronione”, o tej sprawie poinformował nas jeden z czytelników. Przyjrzeliśmy się tej sprawie i jak na razie nie wygląda to optymistycznie.

Wczoraj napisał do nas jeden z czytelników :
„Przeprawa przez kładkę na moście kolejowym została zamknięta. Obecnie jest tam z jednej i drugiej strony tabliczka „PRZEJŚCIE ZABRONIONE”, jednak wiele osób i tak korzysta z tego przejścia. Faktycznie deski na kładce są w coraz gorszym stanie….. czy musi dojść znowu do jakiejś tragedii żeby ktoś to ogarnął? Jak nie naprawią, to może chociaż zabezpieczą żeby nikt nie wchodził?”

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, administrator mostu – Polskie Linie Kolejowe, wystosowało pismo do regionalnej komendy Straży Ochrony Kolei w Poznaniu, by funkcjonariusze zajęli się pilnowaniem kładki, aby mieszkańcy przez nią nie przechodzili. Pismo wpłynęło również do Urzędu Miasta i Gminy Wronki, jednak treść zostanie odczytana na środowej konferencji prasowej Burmistrza. Decyzję o zamknięciu kładki, PLK ma argumentować tym, że jest to przeprawa służbowa, przeznaczona dla pracowników spółek kolejowych, a nie dla mieszkańców.

Jednak czy na pewno? Drewniane deski znajdujące się w przeprawie są w coraz gorszym stanie. W wielu miejscach w ogóle ich nie ma. W innej części mostu, kilka desek zaczęło przechylać się w dół. Drewno próchnieje i się rozpada. W dodatku części mostu znajdujące się na jego krańcach wydają się bardzo zaniedbane, rosnące chwasty porozbijane butelki. Siatka, oddzielająca tory od kładki również wygląda nie najlepiej, ale w przeszłości bywało zdecydowanie gorzej.

O tym jak przeprawa przez tzw. „most żelazny” jest ważna wiedzą najlepiej sami mieszkańcy, którzy codziennie ją pokonują. Kładka bardzo mocno skraca podróż z Zamościa do centrum miasta. W roku szkolnym, tym traktem codziennie przechodzi kilkadziesiąt dzieci. Czy wronczanie zostaną pozbawieni tego elementu codziennej podróży?

Więcej dowiemy się w środę. Na godzinę 14:00 zaplanowani konferencję prasową Burmistrza MiG Wronki. Jednym z omawianych tematów ma być sprawa kładki.