Otwieramy Drogę św. Jakuba

Tegoroczne Dni Ostroroga będą wzbogacone o uroczystość otwarcia Drogi św. Jakuba, starego europejskiego szlaku pątniczego Camino de Santiago, wiodącej do grobu Apostoła w Hiszpanii. Droga Polska, na odcinku Lubuskim przechodzi przez trzy gminy powiatu szamotulskiego: Szamotuły, Ostroróg i Wronki. Jej oznakowanie i opisanie prowadzi Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej. Odpust św. Jakuba w Ostrorogu i czas wakacji, stanowią najlepszą okazję do promowania tego, niezwykłego szlaku.

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców powiatu szamotulskiego, do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu, które odbędzie się 28 lipca 2013 r. podczas Dni Ostroroga. O godz. 12:00 rozpoczyna się uroczysta Suma Odpustowa w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Ostrorogu. Po uroczystości kościelnej nastąpi przejście nowo oznakowaną Drogą Jakubową nad jezioro Mormin, gdzie odbędzie Festyn Jakubowy, podczas którego nastąpi uroczyste otwarcie odcinka tzw. Drogi Lubuskiej na terenie powiatu szamotulskiego.

Mile widziane są grupy zorganizowane – parafialne, szkolne, stowarzyszeniowe – o charakterze pielgrzymkowym lub turystycznym. Dla tych uczestników zapewniamy okolicznościowe gadżety (znaczek, widokówka, mapki) oraz posiłek. Podróżować na tym szlaku, zgodnie z tradycją, można pieszo, konno lub rowerem. Zgłoszenia grup proszę kierować mailem: [email protected] lub telefonicznie: 504 666 187.

Będą okolicznościowe pamiątki, prezentacje i konkursy. Specjalnie dla pielgrzymów zaśpiewa chór Milenium z Wronek i koncertem folkowym uraczy Kapela z Orliczka. Będą też inne atrakcje w ramach trwających od soboty Dni Ostroroga, na które to Jan z Ostroroga w gości prosi.

Do zobaczenia! Paweł Bugaj, prezes TMZW