Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej (GALERIA)

Do zawodów zgłosiło się aż 10 zespołów, co świadczy o dużym zainteresowaniu tą piękną, aczkolwiek bardzo trudną technicznie dyscypliną sportu, którą starają się już od dziewięciu lat propagować i rozwijać w środowisku wronieckim i powiecie szamotulskim działacze tego klubu. W trzecim amatorskim turnieju w sezonie 2012/2013 zagrały następujące zespoły: Blue Sharks, Dynamit Wronki, Izomet Wronki, Rafex Wronki, Leśnicy, Lego Wronki, Herbertus Juniorzy, Herbertus Młodzicy oraz Absolwentki – jedyna drużyna kobieca złożona z byłych zawodniczek Herbertusa.

Organizatorzy w drodze losowania podzielili uczestników na dwie 5-zespołowe grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Po długotrwałych i zaciętych bojach w eliminacjach grupowych do dalszych rozgrywek awansowały po trzy najlepsze drużyny : Leśnicy, Rafex, Juniorzy Herbertusa z gr. A oraz Iskra Wieleń, Lego i Izomer z gr. B. W meczu o V miejsce w turnieju zwyciężyła ekipa młodych siatkarzy z Wielenia pokonując Leśników w setach 2:1, natomiast III miejsce w turnieju zajęła ekipa wystawiona przez firmę Rafała Kwaśnego – Rafex, która również 2:1 wygrała z zespołem Lego. W finale rozgrywek spotkały się: zespół juniorów Herbertusa oraz zwycięzcy poprzednich turniejów ekipa wronieckiej firmy Piotra Kurowskiego – Izomet.

Po zaciętej i wyrównanej walce minimalnie lepsi okazali się młodzi siatkarze z klubu „Herbertus”, wygrali cały turniej i był to jeden z ich największych sukcesów w dotychczasowej karierze siatkarskiej. Sędziowie (Piotr Ławniczak, Adam Walentynowicz i Leszek Biedziak) i organizatorzy nagrodzili najlepsze zespoły pamiątkowymi pucharami z wiosenno – świątecznym dodatkiem, a także nagrodami indywidualnym wyróżnili Pawła Wasińskiego z Izometu oraz Wojtka Kapłona z Herbertusa.

Leszek Biedziak