Podsumowanie zbiórki karmy z okazji Światowego Dnia Kota

Za zebraną karmę serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom obydwu Szkół. Dziękujemy za wielkie serce okazane kotom bezdomnym i wolno żyjącym. Szkoła Podstawowa nr 2 zebrała 60 kg. karmy suchej i mokrej (także dla psów), natomiast od Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymaliśmy 11 kg. karmy suchej i mokrej dla kotów. Pomoc ta jest bezcenna szczególnie, że zbliża się wiosna i jak wiemy z doświadczenia wkrótce pojawią się w naszych Domach Tymczasowych kolejne niechciane, porzucone kocięta.

Karma zebrana w Szkole Podstawowej nr 1

Cieszymy się, że Uczniowie chętnie włączyli się do akcji zbierania karmy, a Nauczyciele poważnie potraktowali, jakże istotny w naszym mieście temat dokarmiania kotów wolno żyjących oraz tych, które zostały porzucone i trafiły pod naszą opiekę. Dzięki takim zbiórkom dzieci i młodzież uczy się empatii, szacunku do zwierząt a przede wszystkim poprawia się trudny los kotów bezdomnych. Obydwie Szkoły otrzymały od naszego Oddziału pisemne podziękowania. Zapraszamy kolejne Szkoły do organizowania zbiórek szczególnie kociej karmy mokrej, tego typu karma jest nam zawsze potrzebna, gdyż w naszych Domach Tymczasowych przebywają koty niepełnosprawne i chore, które mogą być karmione wyłącznie karmą mokrą. Oczywiście można też zbierać karmę suchą, która zostanie przeznaczona na dokarmianie kotów wolno żyjących z terenu MiG Wronki.

Karma zebrana w Szkole Podstawowej nr 2

Szkoły, które chciałyby wesprzeć nasze działania i zorganizować zbiórki karmy prosimy o kontakt pod nr tel. 603 255 675. Zapraszamy także na naszą stronę www.wronki.toz.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o naszym Oddziale TOZ-u.

Zarząd TOZ Oddział Wronki