Dni Wronek 2010: MUKS "Herbertus" zorganizował turnieje siatkarskie

Dużo wspomina się o udziale WOK-u oraz firmy SHOW w przygotowaniu atrakcji podczas tegorocznych Dni Wronek, a nie wszyscy wiedzą, że w działanie włączyły się i wronieckie stowarzyszenia. MUKS “Herbertus” zajął się organizacją trzech imprez siatkarskich. Mamy dla Was kilkanaście zdjęć, a także relację otrzymaną dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i pana Leszka Biedziaka z “Herbertusa”.

Relacja:

DNI WRONEK z „HERBERTUSEM”

Podczas tegorocznych Dni Wronek MUKS „Herbertus” zorganizował trzy siatkarskie imprezy sportowe. W sobotę w hali sportowej przy Gimnazjum im. Z. Herberta rozegrany został turniej piłki siatkowej mężczyzn o Puchar Burmistrz Wronek. Zawody zakończyły się zwycięstwem zawodników z Chrzypska, którzy po zaciętym meczu pokonali siatkarzy z pierwszego zespołu MUKS „Herbertus”, zaś trzecie miejsce zajęła druga ekipa „Herbertusa”. Sędziowie wyróżnili najlepszych zawodników: Bartosza Nowickiego i Jacka Lewickiego z MUKS-u.

Następnego dnia do siatkarskiej rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W turnieju wzięły udział trzy zespoły z Wronek i zaproszone dziewczęta z Gimnazjum w Budzyniu. Zawody zakończyły się pewnym zwycięstwem pierwszej ekipy MUKS „Herbertus”, II miejsce zajął drugi zespół MUKS-u, trzecie Gimnazjum w Budzyniu, a czwarte UKS „Leśna” Wronki. Wyróżnienia indywidualne przypadły Joannie Malinowskiej i Magdzie Błoch z MUKS-u oraz Angelice Kosmatce z Budzynia.

W poniedziałek 3. maja w Olszynkach mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych odbył się inauguracyjny turniej siatkówki plażowej na nowo powstałym boisku przy „Orliku”. W zawodach uczestniczyło 12 męskich zespołów, po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że najlepszymi siatkarzami plażowymi zostali Paweł Erpel i Łukasz Lewandowski (z Szamotuł i Obrzycka). Drugie i czwarte miejsce zajęły pary wronieckie: Mateusz Nadolski-Jacek Lewicki oraz Tomasz Pochłopień-Sebastian Rosiński, a trzecie miejsce wywalczyła para z Obornik: Dariusz Ciszak i Konrad Szmyt.
Obecny na zakończeniach wszystkich turniejów Burmistrz Mirosław Wieczór uhonorował uczestniczące zespoły pucharami, a najlepszych zawodników statuetkami i upominkami rzeczowymi.

Wszystkie imprezy organizowane przez MUKS „HERBERTUS” we Wronkach realizowane są ze środków przyznanych przez Urząd Miasta i Gminy Wronki i Starostwo Powiatowe w ramach konkursów ofert.
– Leszek Biedziak (MUKS “Herbertus”)

Fotogaleria:

P.S. Tradycyjnie zezwalamy na rozpowszechnianie zdjęć z zastrzeżeniem nie usuwania znaku wodnego z logiem serwisu Wronczanie.pl
P.S.2 Pragniemy wyrazić uznanie i podziękować Urzędowi Miasta (szczególnie panu Łukaszowi Majchrzakowi) oraz stowarzyszeniu “HERBERTUS” (szczególnie panu Leszkowi Biedziakowi) za błyskawiczną odpowiedź na naszą prośbę.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2010-05-04