Błękitni Wronki w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Błękitni Wronki pokonali po serii rzutów karnych Meblorz Swarzędz i zameldowali się w finale Okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej.

Wtorkowe, wyjazdowe spotkanie podopiecznych Marka Bajora rozpoczęło się od bramki dla gospodarzy, jednak Meblorz nie cieszył się zbyt długo z prowadzenia. W 35. minucie spotkania podyktowano rzut karny dla Błękitnych. Do strzału z 11 metrów podszedł Łukasz Biedziak i wyrównał wynik spotkania. Na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 1-1.


Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla wronczan. Błękitnych w 55. minucie na prowadzenie wyprowadził Kamil Bzdziel. Niestety na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Meblorz zdołał strzelić wyrównującą bramkę. Jako, że na tym szczeblu rozgrywek nie ma dogrywek i meczów rewanżowych, zwycięzcę pojedynku musiały wyłonić rzuty karne.

W tych lepsi okazali się Błękitni. Cztery trafienia, ponownie Łukasza Biedziaka, a także Cezarego Stańczyka, Dawida Gumnego i Rafała Kurczyka oraz świetne obrony Jakuba Chaładaja, który zdołał dwukrotnie zatrzymać strzelców gospodarzy pozwoliły wronczanom awansować do finału.

Finał zaplanowano na 11 listopada. Rywalem podopiecznych Marka Bajora będzie Stella Luboń.

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne