Wronki pomagają zwierzakom

W październiku obchodzimy między innymi Światowy Dzień Zwierząt oraz Dzień Kundelka. Wronczanie w tym miesiącu postanowili wspomóc Fundację Animaniacy, która działa na rzecz pomocy zwierzętom w naszej gminie.

We wronieckich sklepach pojawiły się koszyki, w których będzie zbierana karma dla podopiecznych Fundacji Animaniacy. Do akcji przyłączyły się sklepy Kupca Wronieckiego oraz Chata Polska przy Placu Targowym we Wronkach.

Wspaniale spisali się uczniowie i nauczyciele szkół. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi, organizując zbiórkę karmy zebrała:
66,3 kg karmy suchej dla psów
10 kg karmy suchej dla kotów
28,5 kg karmy mokrej dla psów
16,24 kg karmy mokrej dla kotów

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach w zbiórce karmy i akcesoriów, zorganizowanej przez panią Karolinę Rzepę, zebrała:
Karma mokra dla kotów – 13,72 kg
Karma sucha dla kotów – 11,4 kg
Karma mokra dla psów – 27,3 kg
Karma sucha dla psów – 27,4 kg
Smakołyki dla psów i kotów – 2,1 kg
4 kocyki, 2 smycze, 2 podwójne miski, 2 szampony, 3 piłki, żwirek 5 l

Teraz Fundacja Animaniacy przygotowuje paczki i już wkrótce karma trafi do najbardziej potrzebujących zwierzaków w naszej gminie. Dzięki zbiórkom Fundacja otrzymała zapas karmy dla 4 kociaków, które są obecnie pod ich opieką.

Bardzo dziękujemy wronczankom i wronczanom za serce okazane zwierzętom z naszej gminy.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2020-10-28