Derby dla Sparty, szamotulscy kibice wsparli rodzinę Bartka Nowaka [FOTO]

Zwycięstwem Sparty Szamotuły zakończyły się kolejne derby powiatu szamotulskiego. Niestety tym razem Błękitni Wronki musieli obejść się smakiem.

Niestety bój miasta z powiatem tym razem okazał się niekorzystny dla Błękitnych Wronki. Podopieczni Marka Bajora zakończyli świetną passę trzech zwycięstw z rzędu.

Rozgrywany w minioną sobotę mecz nie był najlepszym widowiskiem. Więcej było, typowej dla derbów walki niż jakości piłkarskiej. Gwizdek sędziego, prowadzącego to spotkanie, często musiał być w użyciu.

Samo spotkanie toczono w niezłym tempie, jednak brakowało piłkarskich konkretów. Błękitni zdecydowanie lepiej zagrali w drugiej połowie, jednak było to za mało, aby poważnie zagrozić bramce szamotulan. Ostatecznie padła tylko jedna bramka. Gola, dającego Sparcie trzy punkty, strzelił w pierwszej połowie Denis Maćkowiak.

W przerwie spotkania doszło do bardzo miłego wydarzenia. Kibice Sparty wykazali się solidarnością i przeprowadzili zbiórkę na rzecz rodziny tragicznie zmarłego zawodnika Błękitnych Wronki – Bartka Nowaka.

Na ręce prezesa klubu Marka Pogorzelczyka i kapitana zespołu Karola Gregorka przekazano łącznie 1700 złotych i 5 euro.

Po siedmiu kolejkach Błękitni zdobyli 10 punktów i zajmują 10. miejsce w tabeli grupy 1 REDBOX V ligi. Wronczanie kolejne spotkanie rozegrają 20 września o godzinie 16:00 w Popowie. Przeciwnikiem Błękitnych będzie Płomień Połajewo.