15 lat od ostatniego meczu Amiki w Europie

2 grudnia 2004 roku, we francuskim Auxerre odbył się ostatni mecz Amiki Wronki w europejskich pucharach.

Kibice nie przypuszczali wtedy, że eskapada wronczan na francuską ziemię będzie ostatnim europejskim wojażem w historii klubu. Mecz był specyficzny. Oczywiście Amica nie miała już szans na wyjście z grupy.

Mecz we Francji szybko został rozstrzygnięty. Już po dwóch kwadransach było 4:1 dla gospodarzy. Reszta pojedynku przeszła do historii. Pod koniec pierwszej połowy w wyniku urazu boisko opuścił bramkarz Arkadiusz Malarz. Po przerwie czerwoną kartkę obejrzał jego zmiennik – Radosław Cierzniak. Finalnie na bramkę wejść musiał zawodnik z pola, a był nim Marcin Burkhardt, który co by nie mówić poradził sobie wtedy świetnie.

AJ AUXERRE – AMICA WRONKI 5:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Mignot, 2:0 Pieroni, 2:1 Kryszałowicz, 3:1 Pieroni, 4:1 Pieroni, 5:1 Kalou.

Auxerre: Cool – Sagna, Bolf, Mignot (85. Recorbet), Grichting – Lachuer, Violeau Ż (40. Vandenbossche), Cheyrou, Kalou (70. Gonzalez), Akalé – Pieroni.

Amica: Arkadiusz Malarz (38. Radosław Cierzniak, 47. – czerwona kartka) – Dawid Kucharski (55. Michał Stasiak), Piotr Dziewicki, Jarosław Bieniuk, Dariusz Dudka – Marcin Kikut, Mateusz Bartczak (46. Piotr Jacek), Marcin Burkhardt, Zbigniew Grzybowski – Jacek Dembiński, Paweł Kryszałowicz.