Wykolejenie lokomotywy na wysokości Placu Targowym

Przed godziną 20. między przejazdem na ulicy Poznańskiej a wiaduktem przy Powstańców Wlkp., doszło do wykolejenia się lokomotywy.

Do zdarzenia doszło na wysokości Placu Targowego. Lokomotywa wypadła z torów, na szczęście nie przewróciła się. Jest to spalinowóz towarowy Newag 6Dg, część kół wypadła z szyn.

Na miejscu działają służby kolejowe oraz policja. Jak podaje strona Linia 351 odcinek Poznań – Wronki wprowadzono ograniczenie do 5 km/h dla przejeżdżających pociągów. Mogą występować utrudnienia.

W drodze jest pociąg ratunkowy, który postawi uszkodzoną lokomotywę ponownie na tory.

Według najnowszych informacji ze strony Linia 351 odcinek Poznań – Wronki, awaryjnie zamknięto jeden z torów na odcinku Wronki – Pęckowo oraz tory stacyjne od Szamotuł, aż do Miałów. Na całej długości linii od Szamotuł do Miałów ruch kolejowy odbywa się jednotorowo. Występować będą znaczne opóźnienia pociągów. Obecnie do Poznania z Wronek pojedziemy z peronu 2a tor numer 1.

Jak podaje Pociąg do Wielkopolski, wykolejenie nie jest spowodowane stanem torowiska. Maszynista nie zauważył zainstalowanej w tym miejscu wykolejnicy i przejechał przez nią. Lokomotywa wykoleiła się czterema osiami.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-12-02