Jakub Szymankiewicz zwycięzcą Szamotuły Samsung Półmaratonu!

1 godzinę, 7 minut i 24 sekundy – tyle potrzebował Jakub Szymankiewicz, aby pokonać trasę XI Szamotuły Samsung Półmaratonu.

965 biegaczy stanęło na starcie szamotulskiego półmaratonu. Do pokonania mieli 21 kilometrów. Zwycięzcą został wronczanin Jakub Szymankiewicz. Najlepszą kobietą była Monika Brzozowska z Czerwonaka.

Dla Szymankiewicza był to ostatni sprawdzian przez jego startem w maratonie w Amsterdamie. Przy jego obecnej formie, start w Holandii może być bardzo owocny.

Na 14 miejscu uplasował się Maciej Soloch z wynikiem 01:17:54, jego kolega z Wronieckiego Klubu Biegacza Marcin Grzemski z czasem 01:22:39 zajął 42 lokatę. Najlepsza wronczanka, Dorota Borucka zajęła 507 miejsce z czasem 01:48:46.

Wartym odnotowania jest fakt, że podczas biegu doszło do bardzo dramatycznej sytuacji. Jeden z uczestników zasłabł. Jako pierwsi do pomocy ruszyli Bartosz Roszak oraz Robert Sikora z Wronieckiego Klubu Biegacza, a także Łukasz Wesołowski nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 2 we Wronkach. Finalnie, ratownikom udało się przywrócić akcję serca mężczyzny. Możliwe, że gdyby nie interwencja wronczan, mogłoby dojść do tragedii. W akcji ratowniczej uczestniczyli również strażacy z Gminy Wronki.