Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Leśnicy ostrzegają – katastrofalna sytuacja w lasach


W regionie pilskim wilgotność ściółki spadła do 10 procent, co sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia. Upały spędzają sen z powiek strażakom i leśnikom z północnej Wielkopolski.

Panujące w ostatnich dniach upały sprawiły, że pilscy leśnicy nie mieli wiosennego nastroju. Słoneczna aura cieszy wielu z nas, jednak dla leśników i strażaków to okres wzmożonej i ciężkiej pracy.

Od połowy maja na terenie RDLP w Pile występuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego lasu. Utrzymujące się od wielu dni wysokie temperatury i brak jakichkolwiek opadów spowodowały, że wilgotność ściółki leśnej spadła do krytycznego poziomu (8 -12%).

W ostatnim tygodniu na terenie RDLP w Pile doszło do 10 pożarów lasu o łącznej powierzchni około 6 ha. Był to najbardziej palny tydzień od rozpoczęcia akcji bezpośredniej w ochronie przeciwpożarowej.

Pilscy leśnicy apelują o szczególną ostrożność podczas wypoczynku w lesie. Ponadto przypominamy, że w lesie oraz na terenach śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, palenie papierosów, grillowanie poza miejscami do tego wyznaczonymi.

W razie zauważenia pożaru lasu, zgłoś to niezwłocznie do Państwowej Straży Pożarnej – nr tel. 998 lub bezpośrednio do nadleśnictwa.

via Michał Nowak / RDLP Piła


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+