Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Awaria kart płatniczych Visa


Dziś po południu doszło do awarii systemu u operatora kart płatniczych Visa.

„Doświadczamy w tym momencie zakłóceń, które uniemożliwiają przetworzenie transakcji za pośrednictwem Visa w Europie. Sprawdzamy sprawę i pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tej sytuacji.” – czytamy w komunikacie firmy opublikowanym na Twitterze.
Problem nie dotyczy tylko Polski, awaria systemu wystąpiła w całej Europie. Część klientów nie ma dostępu do swoich pieniędzy w bankomacie, nie mogą też płacić kartami w kasie. Visa nie podaje, kiedy awaria zostanie w pełni usunięta. W rozmowie z RMF FM awarię sieci Visa w Polsce potwierdziły banki: ING, BZ WBK oraz PKO BP.

Kilkadziesiąt minut temu Visa podała, że obecnie działa na poziomie zbliżonym do normalnego. Awaria została już częściowo usunięta, występować będą opóźnienia w transakcjach. W komunikacie firma zapewniła, że doszło do awarii sprzętu i nie jest ona związana z nieautoryzowanym dostępem lub złośliwą ingerencją osób trzecich.

fot. Pixabay


1 czerwca 2018
Karol Grajewski

Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+