Wyznaczono nagrodę za podpalacza

Nadleśnictwo Potrzebowice wyznaczyło nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy podpaleń lasów. Od pewnego czasu służby z tego regionu zmagają się z wieloma pożarami.

Mimo, że dotyczy to rejonu Potrzebowic zagrożenie też dotyczy naszego odcinka Puszczy Noteckiej. Do dziś wspominamy i zmagamy się ze skutkami olbrzymiego pożaru jaki wybuchł w sierpniu 1992 roku, to właśnie lasy leżące w Potrzebowicach ucierpiały najbardziej, ale jednak żywioł dotarł też w okolice Wronek.
Dziś rano doszło do pożaru w którym spłonął 1 hektar poszycia leśnego. Strażacy z ogniem walczyli niedaleko naszej gminy, bo pomiędzy Roskiem a Mężykiem. Akcja gaśnicza trwała 5 godzin, a do pożaru zaangażowano znaczne siły strażaków i leśników.

Zagrożenie jest realne, podpalacz działa tuż za granicą powiatu i teoretycznie mógłby zacząć wzniecać ogień również w naszym rejonie. W związku z tym Nadleśnictwo Potrzebowice wyznaczyło nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł za wskazanie dowodów, które bezpośrednio pozwolą zidentyfikować i ukarać sprawcę podpaleń lasu.

Osoby posiadające informacje proszone są o kontakt pod numerem 997 lub z Nadleśnictwem Potrzebowice – 67 256 10 38.

via Nadleśnictwo Potrzebowice
fot. Pixabay