Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Awans Błękitnych po meczu z Czarnymi [FOTO]


Dzięki derbowemu zwycięstwu nad Czarnymi Wróblewo, Błękitni Wronki zapewnili sobie udział od przyszłego sezonu w lidze międzyregionalnej.

Błękitni Wronki przypieczętowali awans do ligi międzyregionalnej, natomiast Czarni Wróblewo znaleźli się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Na szczęście w tym sezonie spaść może tylko jeden zespół, a „wywalczyła” to Obra Zbąszyń. Samo spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców, których mogło być nawet 160.

Wronczanie pokonali wróblewian 4:1. Dla Błękitnych trafili dwukrotnie Dominik Woelk i po jednym razie Tomasz Tyrchan oraz Rafał Kurczyk. Honorowe trafianie dla Czarnych było autorstwa Patryka Starzonka, co ciekawe była to pierwsza bramka jaka padła w tym meczu. Jak na derbowy pojedynek nie obyło się bez twardej gry. Jeszcze w pierwszej połowie obie drużyny musiały dokonać zmian wskutek kontuzji ich zawodników. Kornel Biedziak z Czarnych opuścił boisko na noszach, po tym jak jeden z zawodników Błękitnych wbiegł w niego i wykręcił mu nogę. Natomiast Łukasz Biedziak z wronieckiego zespołu trafił do szpitala, po tym jak podczas walki o górną piłkę upadł na rękę.
Po sezonie nasze lokalne ligi przechodzą spore reformy. Do rozgrywek w Wielkopolsce dojdą ligi międzyregionalna, których hierarchia będzie między okręgówką a IV ligą. Połączone w jedną zostaną grupy czwartoligowe. Do lig międzyregionalnych dołączą najsłabsze ekipy z czwartej ligi, a także najlepsze z okręgówek.

Od przyszłego sezonu Błękitni Wronki grać będą w grupie Poznań-Wschód-Piła i najprawdopodobniej będą jedyną drużyną w tej lidze z naszego powiatu. Zespoły w tej lidze będą rozproszone na znacznym obszarze Wielkopolski. Najbliższy możliwy mecz wyjazdowy dla Błękitnych będzie wycieczką do Obornik, a najdalszą do Witkowa (pow. gnieźnieński).


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+