Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Pracownicy Amiki strajkują


Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy we wronieckiej fabryce firmy Amica S.A. trwał strajk pracowników produkcji.

Jak informują portal mojeWronki.pl pracownicy zakładu, praca w fabryce kuchni przy ulicy Mickiewicza została wstrzymana. Na 60 minut pracownicy zeszli ze swych stanowisk na wszystkich działach. Maciej Fliger, specjalista do spraw komunikacji zewnętrznej w rozmowie z portalem mojeWronki.pl nie potwierdził doniesień o strajku i nie chce komentować sprawy.

Powodem takich działań ma być kwestia równego traktowania wszystkich pracowników Amiki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, nie zabraniają innym zarabiać więcej, ale chcą być traktowani z należytym szacunkiem oraz na równych zasadach, takich samych, co pracownicy z Ukrainy oraz osadzeni z wronieckiego Zakładu Karnego.
Pierwsza próba strajku odbyła się dwa tygodnie temu. Dziś nastąpiła jego kulminacja. O godzinie 14. wstrzymano pracę na tłoczni, a kilka godzin później strajk objął cały zakład produkcyjny.

CZYTAJ TAKŻE: Stanowisko Amiki wobec strajku pracowników

Jedno ze źródeł podaje, że na miejscu są obecni dyrektorzy, drugie wskazuje, że nie doszło do spotkania z władzami. Pracownicy zapowiadają, że będą powtarzać strajk tak długo, aż najwyższe władze firmy z prezesem Jackiem Rutkowskim na czele nie zechcą z nimi rozmawiać.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+