Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Popularny lek wycofany. Sprawdź, czy masz go w domu


Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu popularny lek na przeziębienie i grypę – Febrisan. To jedno z kilku lekarstw wycofanych z półek aptek w tym miesiącu.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ogłosił listę produktów leczniczych wycofanych z obiegu. Z półek ma zniknąć antybiotyk stosowany podczas infekcji bakteryjnych – Erythromycinum Intravenosum. Wycofany ma zostać również preparat Fayton, stosowany przy przerzutach nowotworowych do kości. Wycofano także serię popularnego leku na przeziębienie Febrisan.

W przypadku Erythromycinum Intravenosum, Narodowy Instytut Leków stwierdził, że wyprodukowana seria antybiotyku w postaci proszku do sporządzania roztworu jest zanieczyszczona. Numer wycofanej serii to: 1010216. Data ważności: 02.2019.
Przy produkcie leczniczym Fayton (Acidum zoledronicum), GIF zdecydował się wycofać lek ze względu na brak spełnienia odpowiednich wymogów jakościowych. Numer serii: PP0727. Data ważności: 04.2019.

Od początku miesiąca z półek sklepowych zniknął lek Octanine F 1000. W tym przypadku producent sam zgłosił się do Instytutu, ponieważ produkty z serii K726A2208 zawierają błędną datę ważności – 06.2019, a powinna widnieć 05.2019.

Z obiegu zostanie wycofana również seria Febrisanu, stosowanego przeciwko objawom przeziębienia i grypy. Według Narodowego Instytutu Leków zbadane próbki środka nie odpowiadają wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu. Numer wycofanej serii: 375538. Data ważności: 01.2019.

Źródło: GIF / fot. Pixabay


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+