Czołówka dwóch osobówek

W piątek 30 czerwca na drodze wojewódzkiej 184 w Nowej Wsi doszło do wypadku drogowego. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

W pobliżu skrętu do Marianowa doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. Mieszkaniec gminy Szczecinek podczas wyprzedzania nie zauważył nadjeżdżającej z przeciwka wronczanki. Zderzenie nie wyrzuciło pojazdów z jezdni. Jednak strażacy musieli użyć ciężkiego sprzętu, aby pojazdy „rozczepić”, ponieważ siła uderzenia sprawiła, że aut nie sposób było od siebie oddzielić. W toku prowadzonych działań podjęto decyzję o transporcie mieszkanki gminy Wronki do szpitala w Szamotułach.
Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący volkswagenem golfem mieszkaniec gminy Szczecinek wykonywał nieprawidłowo manewr wyprzedzania i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód marki Volkswagen Touran, którym kierowała mieszkanka gminy Wronki. Za spowodowanie kolizji drogowej kierujący golfem został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ponadto policjanci nałożyli na niego 6 punktów karnych.informuje sierż.sztab. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Kierujący byli trzeźwi. Na czas trwania działań ratowniczych droga była zablokowana.

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne